5 nejprodávanějších dámských parfémů (vyberte ten nejlepší dárek pro ženu k Vánocům)

Kdo se v těch parfémech a dámských voňavkách má vyznat!? Poradíme, jaký parfém koupit partnerce.

„Kdo se v těch parfémech, voňavkách a dámských toaletních vodách má sakra vyznat!?“ slýchávám pravidelně od svého muže vždycky v době blížících se Vánoc. A určitě to není problém jen mého manžela. Každý muž a koneckonců i žena mi dá za pravdu, že vyznat se ve stovkách vůní určených ženám není rozhodně lehké. Zvlášť na předvánočním trhu, kdy parfumerie plné zboží doslova praskají ve švech. A proto jsem se rozhodla, že nejen svému manželovi, ale všem mužům, se pokusím tímto článkem usnadnit výběr toho pravého parfému a ušetřit ho stresu, který ve většině mužů pobyt v parfumerii či drogérii vyvolává. Do svého soupisu tipů jsem vybrala 5 aktuálně nejvyhledávanějších a nejprodávanějších značek parfémů pro ženy.

Takže milí pánové: Pro ty z vás, kteří dárkem v podobě voňavého parfému chcete na Vánoce potěšit svou milovanou ženušku, partnerku, milenku, kamarádku, sestru, dceru, maminku, babičku, sestřenici, švagrovou, kolegyni v práci, sousedku nebo jinou ženu, je určen dnešní článek. Vaším úkolem je jen zjistit, zda dotyčné vyhovuje kořeněná či květinová vůně, a podle toho se rozhodnout. A pokud se spletete, nikde není psáno, že ženu, která preferuje květinovou vůni, nemůže okouzlit těžká kořeněná vůně, či naopak třeba svěží ovocná.

1. Dolce&Gabbana – Light Blue Dreaming in Portofino

Z této svěží květinové vůně ucítíte stopy po liči, ibišku a kosatci. Light Blue Dreaming in Portofino se inspiruje středozemní lokalitou, kterou je Portofino. Portofino je charakteristické svou přírodní krásou a okouzlujícím stylem. Je oblastí, která umožňuje všem vychutnat si okamžik relaxace a zábavy. Light Blue Dreaming in Portofino okouzlí ženy, které preferují ovocnou vůni.

3 l’imperatrice toaletní voda pro ženy 50 ml
3 l’imperatrice toaletní voda pro ženy 50 ml

2. Calvin Klein – Euphoria

Euphoria je smyslná orientální vůně, plná exotického ovoce, opojných květin, s hladkým smetanovým nádechem. Design flakonu Euphoria byl inspirován orchidejí v rozkvětu. Euphoria je těžká, sladká, výrazná, smyslná, orientální i kořeněná (granátové jablko, lotos, orchidej, magnolie, mahagonové dřevo) a určena ženám, které mají rády tyto těžké vůně.

Ck one shock toaletní voda pro ženy 50 ml
Ck one shock toaletní voda pro ženy 50 ml

3. Giorgio Armani – Code Woman

Tato jednoduchá, svůdná a okouzlující vůně evokuje stejnou eleganci jako šaty od Armaniho. Code se točí kolem pomerančového květu: zázraku přírody, esence ženskosti. V unikátní kompozici vyniká celá krása a magie pomerančového květu v objetí madagaskarské vanilky, zázvoru, jasmínu a medového nádechu.

Emporio in love with you parfémovaná voda pro ženy 50 ml
Emporio in love with you parfémovaná voda pro ženy 50 ml

4. Gucci – Flora By Gucci

Gucci představuje novou kolekci vůní Flora By Gucci. Flora by Gucci Gorgeous Gardenia je sladká, květinová vůně (hruška, gardenie).

Flora by  toaletní voda pro ženy 50 ml
Flora by toaletní voda pro ženy 50 ml

5. Christian Dior – Addict

Christian Dior přináší omamnou orientální vůni Addict s květinovým základem. Je určená ženám, které se řídí svou vlastní intuicí a nepodléhají pevně daným pravidlům. Vůně je díky vzácné květině, jamajské „Královně noci“, která kvete jen několik hodin, považována za intenzivně svůdnou, až čarovnou a okouzlující. Vůni podtrhuje přítomnost mandarinkového listu a vanilky.

Dior Poison Girl toaletní voda pro ženy 50 ml
Dior Poison Girl toaletní voda pro ženy 50 ml
Pet | 04. 12. 2019, aktualizováno: 04. 02. 2020

Štítky: