Strollering – sport pro maminky na mateřské

Obrázek uživatele pet

Patříte mezi maminky na mateřské a ráda byste sportovala (udělala něco pro svou postavu a také se odreagovala?), jenže k tomu nemáte ani čas (celodenní péče o miminko je kolikrát vyčerpávající) ani neseženete hlídání pro své dítko, abyste si mohla zajít na lekci nějakého cvičení (zumba, aerobik) či do posilovny?

Strollering
Strollering

Tak dávejte dobrý pozor! I procházka s dítětem, ať už ho máte v kočárku, nebo jezdí samo na odrážedle, koloběžce, skatu, kole nebo jde vedle vás, může představovat sportovní aktivitu! Pokud jste tedy byla aktivní už před porodem, nic vám nebrání v tom pokračovat i nadále.

Před dvěma lety vznikl na popud jedné fitness instruktorky sport nazvaný strollering. Tento nápad ji potkal při jedné ze svých pravidelných procházek s kočárkem. Protože jí chyběl pravidelný pohyb, na který byla dříve zvyklá, rozhodla se kočárek proměnit v tréninkovou pomůcku a vymyslela efektivní variantu cvičení v rámci běžné procházky.

Strollering aneb kočárkování (z angl. slova stroller – kočárek) je tedy netradiční sport pro maminky na mateřské dovolené, které se chtějí vrátit ke své původní postavě, zhubnout, zbavit se přebytečných kil a navíc být fit. Kočárek je tak možné použít jako jednoduchou fitness pomůcku.

Kočárkování má několik podob – s kočárkem můžete vyrazit na sportovní procházku, běhat, projet se na in-linech aj. Hodina strolleringu je vedena profesionální lektorkou, která zaručuje správné a bezpečné cvičení. Strollering je založen na dvou typech pohybových cvičení – aktivní, rychlý pohyb se střídá s klidnějšími posilovacími cviky. Může se např. jednat o aktivní rychlou chůzi propojenou s prvky pilates, při které se dbá na správné provedení pohybů, techniku dýchání přes bránici do břišních svalů a stále zpevněný střed těla.

Milé maminky, pokud jsme vás inspirovali, tak honem do parku. A pokud vás toto sportovní vyžití osloví a nadchne, můžete se zúčastnit závodů ve strolleringu, které se konají pravidelně každý rok po celé České republice, a kdoví, třeba vyhrajete! Jen nezapomeňte na správnou obuv, aby vám ježdění s kočárkem nezpůsobilo puchýře na nohou.