Korálová, fuchsiová, broskvová a další trendy barvy pro jaro a léto 2014

Obrázek uživatele pet

Jaro a léto 2014 se ponese v duchu netradičních barev, jakými jsou korálová, fuchsiová, cyklámenová, purpurová, nachová, broskvová a další. Na jaře a v létě se však budou nosit i pastelové barvy, které jsou pro tato roční období typické.

Pastelové barvy v modelech Calvina Kleina
Pastelové barvy v modelech Calvina Kleina

Nám ženám nejspíš nedělá žádný problém od sebe jednotlivé barvy a jejich odstíny rozeznat, horší to však budou mít pánové. No, řekněte samy, rozeznal by váš muž korálovou kabelku od fuchsiové? Můj tedy ne, a proto jsem se rozhodla, barvy zde trochu přiblížit.

K barevným stálicím jara a léta patří i neonové barvy, které jsou stále v kurzu. Neonově žluté, neonově růžové i neonově zelené lodičky přináší na trh např. značka Dogo.

Korálová

Korálová barva je přechod mezi sytou červenou a oranžovou barvou. Najdeme ji na kabelkách, botách i šatech. Výjimkou nejsou ani korálové slamáky či sluneční brýle.

Korálové lodičky RavelKorálové lodičky Ravel (prohlédněte zde)

Fuchsiová

Fuchsiová barva představuje odstín mezi růžovou a korálovou. Známe fuchsiové šaty, fuchsiové tuniky, fuchsiové kabelky.

Fuchsiové šaty Little MarcelFuchsiové šaty Little Marcel (katalog šatů Little Marcel)

Cyklámenová

Cyklámenová barva nebo tmavě růžová je barva sytá, která upoutá zrak kolemjdoucího na první pohled. Aktuálním trendem je cyklámenový lak na nehty, cyklámenové pánské doplňky jako kravaty, motýlky, kapesníčky, ale prodávají se i cyklámenové kabelky apod.

Pánská kravata v cyklámenové barvěPánská kravata v cyklámenové barvě

Purpurová

Purpurová barva značí barvu temně fialovou, která je typická na kalhotách, botách, kabelkách, teniskách apod.

Purpurový korzet RubinesPurpurový korzet Rubines

Nachová

Nachová barva připomíná barvu jednoho keře kvetoucího v květnu, ano, míním tím šeřík. Jen je trochu výraznější. Nachovou barvu najdeme na obuvi, kabelkách a módních doplňcích – čelenkách, šátcích apod.

Tenisky v nachové barvě značky AdidasTenisky v nachové barvě značky Adidas (boty Adidas si je možné prohlédnout zde)

Broskvová

Broskvový odstín je podobný tomu meruňkovému, ale přechází spíše do růžova, u meruňkové barvy to je spíše do oranžova. Pořídit se dají halenky v broskvové barvě, broskvové boty, broskvové kabelky apod.

Broskvová halenka YAYABroskvová halenka YAYA (kolekce halenek YAYA)

Další trendy barvy letošního léta

Další odstíny, kterými nic nezkazíme a které jsou taktéž typické pro letní dny, jsou barvy pistáciová (každý známe pistáciovou zmrzlinu), tyrkysová (barva s modrozeleným nádechem) a citronová (světle žlutá barvy).

Prádlo Victoria’s Secret v citronové barvěPrádlo Victoria’s Secret v citronové barvě

Barvy, které jsem zde jmenovala, můžeme najít u různého jarního a letního zboží. Může se jednat o baleríny, lodičky, kabelky, tenisky, šaty, bolerka, spodní prádlo, plavky a mnohé jiné.