Bonbony na hubnutí: Go4Slim Slimmies

Obrázek uživatele Michaela Nová

Bonbony na hubnutí? Ne, to není protimluv. Ne každé mlsání musí automaticky znamenat kila navíc. Existují bonbony, po kterých se netloustne, ale naopak hubne. Místo držení drastické diety můžete pojídat bonbony… Zkrátka bonbony našich tajných snů.

Mlsat a zároveň hubnout!

Bonbony na hubnutí: Go4Slim Slimmies
Bonbony na hubnutí: Go4Slim Slimmies

Kakaové karamely Go4Slim Slimmies z produkce Wellneo nejsou obyčejné bonbony. Chutnají jako bonbony (jako běžné karamelky), ale jejich složení na přírodní bázi se postará přesně o pravý opak, než co běžně bonbony dělávají v těle: nedodávají tělo přebytečné cukry, které se pak ukládají v podobě tuků, netloustne se po nich, ale hubne. Zázrak? Možná.

Karamely Go4Slim Slimmies:

  • dopomáhají k snadnému a přirozenému hubnutí
  • pomáhají udržet normální hladinu cholesterolu
  • vyvolají pocit sytosti
  • chutné kakaové karamely uspokojí vaši touhu po sladkém
  • žádné vedlejší účinky, žádná zdravotní rizika, žádné strádání

Tolik alespoň reklamní sdělení na přebalovém letáku k těmto bonbonům na hubnutí. Ale funguje tato „snová“ záležitost i ve skutečnosti?

Mlsat a zároveň hubnout?

Jelikož jde o relativně nový produkt na trhu, nemám ještě dostatek (a hlavně dlouhodobých) zkušenosti, abych mohla vyřknout nějaký směrodatný závěr. Proto se tato mini recenze zaměří především na to, jakým způsobem se karamelky Go4Slim mají podílet na efektivním hubnutí a také se podíváme na složení tohoto netradičního přípravku na hubnutí a povíme si, co jednotlivé složky těchto bonbonů dokáží způsobit a jaký mají vliv na naše tělo a formování postavy. Ať už pozitivní, tak také negativní.

Jak fungují bonbony Go4Slim Slimmies

Jednoduše se dá napsat, že bonbony Slimmies způsobí tyto dva stavy:

  • uspokojí chuť na sladké
  • zajistí pocit sytosti

Tato skutečnost sama o sobě je předpokladem pro zdárný průběh hubnutí, resp nepřibírání na váze. Jak tohoto efektu dosahují tyto bonbony?

Jak to, že už nemám chuť na sladké?

Bonbony Go4Slim Slimmies obsahují náhradní sladidlo Maltitol, které nahrazuje sacharózu. Jeho sladkost dosahuje cca 75-90% sladkosti sacharózy, ale obsahuje poloviční energii. Maltitol se běžně používá např. ve žvýkačkách. Ohledně bezpečnosti této látky se literatura nezmiňuje o větších nežádoucích účincích, u nás je používání Maltitolu v potravinářství povoleno bez omezení, ale třeba v USA je tato látka zakázaná.

A mimochodem Maltitol na rozdíl od sacharózy nezpůsobuje kažení zubů!

Pocit sytosti

Karamelky Slimmies obsahují rafinovanou přírodní vlákninu Glukomanan. Glukomanan je rozpustný ve vodě a při kontaktu s vodou zvětší svůj objem. Glukomanan se tedy rozpíná v žaludku, a tak vyvolá pocit sytosti. Je tedy velmi pravděpodobné, že s Glukomananem v žaludku toho člověk sní více než obvykle, už prostě bude mít pocit, že nemá hlad, že má plné břicho.

Proto je potřeba karamelku sníst před jídlem, nejlépe asi tak o 30 minut dříve, záleží na rychlosti metabolismu každého z nás.

Závěr

Bonbony na hubnutí Go4Slim Slimmies samy o sobě asi hubnutí nezajistí. Samozřejmě že je při jakékoliv snaze formovat štíhlou postavu potřeba dodržovat příjem kvalitní a pestré stravy, nepřejídat se a hlavně mít dostatek pohybu. Obě aktivní složky, které v těchto karamelkách působí, se však mohou docela hodně postarat o to, aby se nám hublo snadněji.